Pani Marzena Gręźlikowska dostrzega ogromny potencjał w naszym mieście. Twierdzi, że rozwijając nasze pasje i talenty oraz działając mimo przeszkód, jesteśmy w stanie uczynić z naszego miasta miejsce, w którym każdy może się spełnić. Pani Marzena Gręźlikowska ma 40 lat, ma męża Andrzeja i syna Szymona. Jest magistrem biologii, którą ukończyła na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Śląskim. Poza tym ukończyła studia podyplomowe – Mikrobiologię, higienę i jakość w przemyśle na Politechnice Łódzkiej, na tej samej uczelni Zarządzanie Jakością, oraz Przedsiębiorczość i zarządzanie firmą w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Jest kierownikiem Laboratorium mikrobiologii i fizykochemii wody oraz ścieków i osadów ściekowych w MPWIK Sp. z o. o. w Jaworznie.
Interesuje się historią chrześcijaństwa, strzelectwem oraz jest pasjonatką turystyki. Uwielbia stare polskie kino, polską muzykę począwszy od Dżemu, Patrycji Markowskiej, a na Mesajah i Kamilu Bednarku kończąc. Wolny czas spędza w rodziną i przyjaciółmi, rozwijając swoje zainteresowania, czy zajmując się działalnością TKKF WODNIK. Jest prezesem Stowarzyszenia TKKF WODNIK, działającego przy MPWIK Sp. z o. o. Jaworzno zajmującego się propagowaniem kultury, turystyki i sportu.
W Jaworznie się urodziła i ma wielki szacunek do osób, które pomimo wiatru w oczy, robią wszystko, by mieszkańcy czuli się w nim bezpiecznie i radośnie. Jaworzno jest dla niej azylem. Lubi ludzi z inicjatywą, działających mimo barier. A tych w Jaworznie nie brakuje.
Ceni wielu jaworznian, a wśród nich Agnieszkę Bartyzel za piękną GEOsferę, Tomasza Toszę za walkę z wiatrakami i wierzy, że wiatraki zawsze okażą się jedynie wiatraczkami, Annę Lichotę, za oddanie się w całości każdej sprawie.
Lubi wszystkie dzielnice Jaworzna, ponieważ gdziekolwiek by nie była, wie, że jest u siebie. Dlatego losy każdej dzielnicy są dla niej ważne i cieszy się z każdego ich osiągnięcia. Jednocześnie smuci ją, jeśli widzi zapomnienie lub brak możliwości szybkiego ich rozwoju. Największym osiągnięciem miasta jest rozbudowa dróg komunikacyjnych, sieci kanalizacyjnych, nowego, najnowocześniejszego w Polsce własnego ujęcia wody pitnej „Piaskownia”, Rynku Od. Nowa oraz Geosfera, która już od początku swego istnienia jest celem wyjazdów grup zorganizowanych z innych miast. Uważa, że trzeba skupić się na dalszej rozbudowie sieci kanalizacyjnej w dzielnicach do tej pory nie ujętych w projektach oraz kontynuować modernizację dróg gruntowych i budowę chodników zwiększając tym sposobem bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy pracy. Kierunków rozwoju i pracy jest wiele.
Za kilka lat, Jaworzno wyobraża sobie jako bezpieczne i atrakcyjne turystycznie miasto. Chciałaby, by dla każdego mieszkańca było ono miejscem spełnienia. Przede wszystkim powinno wypośrodkować się w działaniu i nie ingerować agresywnie w przyrodę, ponieważ jesteśmy jej elementem. Jeśli jej zabraknie lub podupadnie jej jakość, to i to samo stanie się z nami. Pani Marzena zauważa ciągły rozwój sportu i kultury w Jaworznie. Wie, że nigdy tego nie będzie za dużo. Pielęgnowanie tego co już jest i wskrzeszanie nowych inicjatyw, to cel zarządzających. Cieszy się m.in. z powołania nowego trenera, Jacka Skopowskiego ZGODY BYCZYNA. To są dowody na to, że ciągle mamy chęci i nadzieję na powrót piłki nożnej do najwyższej formy. Ważne są wydarzenia i miejsca na skalę województwa, czy nawet całej Polski, takie jak Festiwal Energii, czy GEOsfera. Nadzieją są też talenty muzyczne. Ubolewa nad podupadłym ośrodkiem rekreacyjno – wypoczynkowym Tarką, która niegdyś tętniła życiem, była ważnym miejscem wypoczynku jaworznian. Ciągle ma nadzieję, że zdarzy się cud jej wskrzeszenia.
Szanse młodych w naszym mieście tkwią przede wszystkim w nauce, sporcie i kulturze. Każdy ma swój indywidualny talent dany od Boga, który należy rozpoznać i rozwijać. Wymaga to wielkiej pracy i warunków, które miasto stwarza, do rozwoju wielu talentów.
Stowarzyszenie JMM daje według niej niezmierne możliwości zainicjowania pomysłów i pomocy w realizacji inicjatyw jego członków. A dotyczą one m.in. imprez charytatywnych, czyciekawych wydarzeń dla najmłodszych i dorosłych. A wszystko to dla zmieniania Jaworzna nalepsze.