Jaworzno, to dla niego miejsce, w którym założył rodzinę, pracował, a obecnie chce robić dla tego miasta wszystko, co będzie służyło jego rozwojowi. Jaworzno, to nie tylko wspomnienia, ale również wiele planów na przyszłość.
Pan Kazimierz Kępiński ma 57 lat, ukończył Zasadniczą Szkołę Górniczą. Jest żonaty, ma trójkę dzieci i jest emerytowanym górnikiem.
Interesuje się sportem, przede wszystkim boksem, literaturą i historią. Jego ulubionym filmem jest „Szeregowiec Ryan” i „Katyń”, a aktorem, którego ceni najbardziej, jest Tom Hanks. Wolny czas najchętniej spędza podczas wycieczek pieszych i rowerowych oraz czytając literaturę historyczną.
Udziela się w Stowarzyszeniu Jaworzno Moje Miasto, a poza tym w Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Pracowników Tauron Wydobycie S. A., w SKOK „Jaworzno” i MS Partner sp. z o. o.
Z Jaworznem jest związany od 35 lat. Tutaj założył rodzinę, przez 25 lat pracował w KWK Jaworzno. Działał i nadal udziela się w różnych stowarzyszeniach. Przez wszystkie te lata zżył się z miastem na tyle, że śmiało może je nazwać swym miastem rodzinnym. Łączy go z nim wiele wspomnień, a także dużo planów na przyszłość.
Ceni wielu jaworznian, a w szczególności Czesława Kępińskiego, nauczyciela, kronikarza, malarza przedstawiającego w swoich pracach w szczególności przydrożne kapliczki. Ciepło wypowiada się o Marii Leś Runickiej, która opisuje historię Jaworzna. Wymienia również Barbarę Trzetrzelewską, piosenkarkę popową i jazzową, jaworzniankę śpiewającą w Stanach zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii itd. Chwali Mariana Folgę, malarza, artystę, wywodzącego się z młodego pokolenia z inicjatywą.
Jego ulubioną dzielnicą są Ciężkowice, ze względu na spokój, duże zalesienie, ścieżki rowerowe, drogi spacerowe, rezerwat przyrody Dolina Żabnika, stadninę koni.
Za największe osiągnięcia Jaworzna uważa powstanie obwodnicy południowej, rozwój przemysłu energetycznego, rozpoczęcie budowy kanalizacji i Rynek. Sądzi, że istnieje potrzeba utwardzenia dróg gruntowych, zakończenia budowy kanalizacji w całym mieście, czy powstanie placów zabaw w każdej dzielnicy.
W przyszłości Jaworzno wyobraża sobie jako pełne ludzi, miejsc pracy, a co za tym idzie nowych możliwości dla młodych. A dla starszego pokolenia spokój i bezpieczeństwo. Jaworzno posiada dużo zieleni. Jest nowe miejsce Geosfera, rezerwat przyrody Dolina Żabnika, zalew Sosina, park przy Osiedlu Podłęże. Należy o te strefy dbać i pielęgnować je, gdyż są one niezbędne do spędzania czas i relaksowania się na łonie natury. Jednak niezbędny jest też rozwój przemysłu oraz unowocześnianie miasta, gdyż jest to przyszłość dla młodego pokolenia.
Uważa, że sport, z powodu braku sponsorów, jest na średnim poziomie. Należałoby położyć nacisk na rozwój lekkoatletyki i sporty indywidualne. Powinno się bardziej uaktywnić i wykorzystać „Orliki”.
Kultura według niego jest w Jaworznie na dobrym poziomie, duży wpływ na pozytywną opinię ma działalność Biblioteki Miejskiej. Oprócz czytelni, organizowane są wernisaże, spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy. Należy również wspomnieć o Teatrze Sztuk, orkiestrach miejskich, czy świetlicach i klubach środowiskowych.
W Stowarzyszeniu JMM jest od momentu jego założenia. Chciałby, aby wspólnie realizować potrzeby mieszkańców. Stowarzyszenie daje możliwość i gwarancję działania poza układami partyjnymi i skupia wokół siebie ludzi wartościowych, z różnych organizacji działających w mieście.