Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ewa Zuber

okreg1-002Pani Ewa Zuber, jako nauczyciel w jaworznickim liceum, mający intensywny kontakt z młodzieżą, wie, jak bardzo młodzi ludzie są chętni do działania, poznawania zasad demokracji i przyczyniania się do zmieniania własnego miasta.

Pani Ewa Zuber ma 47 lat, jest mężatką i ma dorosłe dzieci. Ukończyła historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej, obecnej Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Poza tym jest absolwentką edukacji obywatelskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie. Lubi czytać książki o tematyce psychologicznej, przede wszystkim o relacjach interpersonalnych i komunikacji społecznej. Uwielbia podróże, szczególnie w góry oraz muzykę jazzową.

Poza pracą zawodową, czas poświęca na działalność społeczną, czy charytatywną, angażując się w różnego rodzaju inicjatywy i pomagając w organizacji ciekawych wydarzeń, debat historycznych i tym podobnych.

 

Jaworzno, to dla niej ukochana mała ojczyzna, którą ceni za to, że rozwija się w zawrotnym tempie. Uważa je za swoje miasto od zawsze i nie wyobraża sobie, że mogłaby mieszkać gdzie indziej. Cieszy się, że tak wiele się tutaj dzieje. Dumą napawa ją nasza Biblioteka, Geosfera, czy Rynek.
Często korzysta z tras rowerowych, które jej zdaniem umożliwiają podziwianie malowniczych krajobrazów jej rodzinnego grodu. Jest też dumna z tego, że, jak mówią jej znajomi z Krakowa, „gps nie nadąża za zmianami komunikacyjnymi” - to dowód na to, że miasto zmienia się z niesamowitą szybkością, a co najważniejsze, zmiany te są zmianami pozytywnymi, ułatwiającymi życie mieszkańcom i przyjezdnym.

Twierdzi, że dzieje się u nas dużo dobrego. Czasami żal jej jest, że widzą to odwiedzający Jaworzno, a sami jaworznianie często nie dostrzegają tych rzeczy. Ale jest zdania, że po prostu szybko przyzwyczajamy się do pozytywnych zmian i ich po prostu nie zauważamy na co dzień.

Jest wnioskodawczynią utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta, wie, jak bardzo czekali na to młodzi ludzie. To będzie dla nich świetna lekcja demokracji, takiej demokracji w praktyce. Pracując wiele lat z młodzieżą, wie, ile potrafi mieć pomysłów, jak potrafi być kreatywna, ale i krytyczna. Jej działania przyniosą „powiew świeżości” i pozwolą budować społeczeństwo obywatelskie, samorządowe.

Pani Ewa Zuber jest członkiem JMM, ponieważ to grupa ludzi kochających nasze miasto i konsekwentnie realizujących postawione cele.