Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sebastian Pycia

okreg1-007Sebastian Pycia jest zwolennikiem działania na rzecz swojego miasta. Angażowanie się w różne inicjatywy i akcje na rzecz lokalnej społeczności to według niego idealna ścieżka, jaką może przyjąć człowiek, który osiągnął już we własnym życiu wiele i może poświęcić część swojej energii dla innych.

Ukończył studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, co wzbogaciło go o przydatne kwalifikacje zawodowe. Wystarczają one do sprawnego organizowania działalności i budowania systemu informacji w relacji każdego podmiotu życia społecznego. Od ponad dwunastu lat pracuje w branży komputerowej – koordynuje działanie największej w Jaworznie sieci internetowej.

Jest pasjonatem sportu. Uwielbia piłkę nożną i podróże. Trzy razy był ambasadorem Jaworzna w trakcie wypraw wysokogórskich na Mont Blanc, Kilimanjaro i Aconcagua.

 

Podobają mu się zmiany, jakie zachodzą w Jaworznie. Twierdzi, ze zmierzają one w dobrym kierunku. Jest dumny z bycia jaworznianinem, tutaj mieszka jego rodzina i przyjaciele, którzy są najważniejszą częścią jego życia. To ludzie tworzą miasto i w nich drzemie największy potencjał, aby miasto się rozwijało i tworzyło spójną całość.
Za największe osiągnięcie uważa świetny rozwój infrastruktury i wykorzystywanie terenów przemysłowych pod nowe inwestycje. Przyszłościowe myślenie o udostępnieniu terenów pod budowę galerii handlowej, uważa za pomysł trafiony w potrzeby mieszkańców.

Sądzi, że na sport powinno się spojrzeć podobnie jak na kulturę i dołożyć starań, by i w tej dziedzinie były większe możliwości rozwoju. Według niego Jaworzno powinno kontynuować obrany kierunek rozwoju. Docenia inicjatywę stworzenia w Jaworznie tramwaju, czy budowę obwodnicy północnej. 

Liczy na ludzi, którzy unikają uprawiania w mieście polityki typowo „warszawskiej”. Uważa, że mieszkańcy powinni zaufać tym, których znają, zamiast podejmować decyzje pod wpływem kojarzenia pewnych działalności z interesami politycznymi.

Kieruje się myślą: "Młode pokolenie - nowa jakość" uważając, że młode osoby takie jak on posiadają spore umiejętności i nowoczesne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość i mogą dla naszego miasta wnieść powiew nowych, odważnych decyzji i przedsięwzięć dla dobra każdego z nas. Młode pokolenie to ogromny potencjał, który powinniśmy wykorzystać dla lepszej przyszłości naszego miasta.
Praca nauczyła go, że trzeba twardo dążyć do osiągania zamierzonych celów oraz poszukiwać rozwiązań bezkompromisowych. Nie boi się trudnych wyzwań, patrząc przez pryzmat swoich niebezpiecznych wypraw. Przykładem zdeterminowania jest jego walka z Ministerstwem Infrastruktury o węzeł autostradowy w Jeleniu. Początkowo zbierał podpisy mieszkańców o przywrócenie jego pełnego dostępu. Obecnie prowadzi korespondencję o udostępnienie tajnych aneksów, które przed laty podpisało ministerstwo.

Od 2006 roku jest członkiem Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Twierdzi, że dzięki niezwykłemu połączeniu tak różnych i ciekawych osób ma okazję współpracować z grupą mocno zdeterminowaną do działania na rzecz miasta i kształtowania nowej otaczającej nas rzeczywistości.