• JMM zaprasza do wspólnych inicjatyw

  Dzień Dziecka na jaworznickim rynku, sobótki, finał VI edycji programu „WF na 100 proc.” – to ważniejsze inicjatywy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, adresowanie w tym roku do mieszkańców naszego miasta. Są też pomysły na kolejny rok.

  Jeśli Dzień dziecka to z JMM. Już 1 czerwca, w sobotę na milusińskich czeka sporo atrakcji. Na tegoroczne święto dziecka stowarzyszenie wraz z partnerami przygotowało ciekawy program, podczas którego nie zabraknie konkursów z nagrodami, quizów, wielkich dmuchańców, gier multimedialnych, koncertów, efektownych eksperymentów…. i tradycyjnej odlotowej podniebnej niespodzianki! Warto być na jaworznickim Rynku od 13:00 do 17:00.

  Zielonoświątkowe sobótki to część naszej tradycji, miejskiej tożsamości Jaworzna. To coś co odróżnia nas od innych małych ojczyzn. Stąd w 2014 roku Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zaproponowało, by ten zwyczaj powrócił do kalendarza i był okazją do spotkań naszych mieszkańców na miejskich wzgórzach. W tym roku znowu przygotujemy watry w kilku historycznych miejscach i o zmroku, 10 czerwca (poniedziałek) zapłoną jak przed laty.

  W tym roku po raz 6. rozstrzygnięty zostanie konkurs adresowany do szkół „WF na 100 proc.”, który promuję kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia. Uczniowie i nauczyciele rywalizują o miano najlepszych lekcji wychowania fizycznego. We wcześniejszych edycjach, laureaci nie opuścili ani jednej lekcji. Wzorem Igrzysk Olimpijskich organizujemy również konkursy: plastyczny „Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego” oraz literacki „Mój ulubiony nauczyciel wychowania fizycznego”.

  Przyszły rok będzie szczególnie ważny dla Jaworzna. To rok, w którym obchodzić będziemy 100. urodziny papieża Polaka, Świętego Jana Pawła – Honorowego Obywatela Miasta Jaworzna. Stowarzyszenie chce włączyć się w projekt „Dar na Stulecie”, który zostanie zainaugurowany 18 maja br. na Wawelu i współtworzyć pomysł stworzenia „pomnika”, budowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających pomnażanie duchowego dziedzictwa. Jaworzno wiele zawdzięcza Janowi Pawłowi II i ta inicjatywa z pewnością zainteresuje jego mieszkańców.

  Zapraszamy do współpracy!