• Finał IV edycji akcji WF na 100%!

  W środę, 26 kwietnia, w Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbył się finał IV. edycji programu profilaktycznego “WF na 100%”. Tegorocznym zwycięzcą zostało Gimnazjum nr 11 z Pieczysk. W IV. Edycji programu udział wzięło osiem jaworznickich gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 10 oraz Gimnazjum nr 11.

  “WF na 100%” – to akcja skierowana do uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrektorów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Jaworzna. Organizatorem IV. edycji jest Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto, które przy wsparciu: Urzędu Miejskiego, Zespołu Lecznictwa Otwartego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie oraz doradcy metodycznego z wychowania fizycznego, zachęcało do udziału w akcji dyrektorów jaworznickich szkół gimnazjalnych.

  Głównym celem programu było zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach WF-u i motywowanie nauczycieli wychowania fizycznego do przeprowadzania ciekawych, atrakcyjnych i zgodnych z oczekiwaniami uczniów zajęć.

  Tegoroczna edycja programu była również okazją do bliższego zapoznania się z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym “Trzymaj Formę!”. To inicjatywa mówiąca o zdrowym stylu życia i o unikalnym, dwukierunkowym podejściu propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Adresatami programu są uczniowie klas I-III w szkołach gimnazjalnych, uczniowie klas V-VI w szkołach podstawowych oraz ich rodzice. Uczestnikami programu są: dyrektorzy szkół, nauczyciele, społeczność szkolna, pielęgniarki środowiska szkolnego, władze wojewódzkie i lokalne.

  Wyniki IV. Edycji programu “WF na 100 %”:

      I miejsce – Gimnazjum nr 11
      II miejsce – Gimnazjum nr 9
      III miejsce – Gimnazjum nr 1

  Więcej informacji dotyczących programu można znaleźć na stronie internetowej http://www.wfna100procent.pl/

  2017-04-26 12-44-37-290707 1000x