• dziendziecka040616045

  Dzień Dziecka na Rynku. Dziękujemy! :)

  dziendziecka040616045Kolejny raz Dzień Dziecka organizowany przez nasze Stowarzyszenie okazał się bardzo popularną ofertą rodzinnego spędzania czasu. Zabawa wystartowała o godzinie 11 i od samego początku atrakcje zaoferowane przez naszych partnerów cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem jaworznian, którzy w sobotę tłumnie odwiedzili Rynek.

  Zarówno na głównym placu miasta jak i okolicach zaroiło się od pomarańczowych baloników. Kolor ten już nierozerwalnie kojarzony z naszym Stowarzyszeniem był obecny w całym mieście, a towarzyszyły mu uśmiechnięte twarze najmłodszych często pomalowane w bajkowe wzory, do tego trzeba dodać wymyślne fryzury młodych uczestników zabawy. Już po samych twarzach dzieci widać było, że impreza jest niezwykle udana.

  Wróćmy na płytę rynku, tutaj działo się dużo i często. Wszyscy, którzy przybyli mogli zobaczyć widowiskowe pokazy walki wręcz prowadzone do energetycznej muzyki, dzieci zabawiały najpopularniejsze postacie z bajek. Mali artyści, sportowcy, czy naukowcy – wszyscy oni świetnie się bawili, grając na perkusji, tworząc kolorowe dzieła sztuki, można było pośpiewać, pomalować paznokcie, czy zafundować sobie szaloną fryzurę. Był kącik dla tych bardziej skupionych – tam każdy mógł rozegrać partyjkę szachów, ale i było mnóstwo miejsca do szalonych zabaw. Ze sceny płynęły miłe dźwięki, a małe tancerki zapierały dech w piersiach swymi wyczynami. Prawdziwym hitem okazało się przybycie bohaterów Gwiezdnych Wojen – po krótkim szkoleniu młodzi adepci mogli zostać rycerzami walczącymi świetlnymi mieczami z siłami zła. Wspólnym fotografiom nie było końca, każdy chciał mieć fotkę z rycerzami Jedi, Hanem Solo czy w końcu mrocznym Lordem Vaderem.

  Szczęśliwcy mogli wygrać atrakcyjne nagrody w konkursach prowadzonych ze sceny i na poszczególnych stoiskach. Na finał imprezy wystąpili młodzi, uzdolnieni artyści z Fabryki Talentów, którzy dali prawdziwy muzyczny koncert nagradzany brawami. Zanim imprezę zakończyły dźwięki piosenki „Jaworzno moje miasto – bądźmy razem”, w niebo poleciały setki pomarańczowych baloników.
  Przez te kilka godzin Jaworzno wyjątkowo mocno tętniło życiem, masa atrakcji, jaka czekała na najmłodszych tego dnia, na pewno przypadła do gustu każdemu dziecku. Zakończymy nasz reportaż zdaniem, którym podsumowaliśmy ubiegłoroczne święto: „Dzień Dziecka na jaworznickim Rynku, to już bezsprzecznie konieczna tradycja – nie wyobrażamy sobie przyszłego roku bez tej doskonalej imprezy.”

  Serdecznie dziękujemy naszym niezastąpionym partnerom, którymi byli:

  “My Day” Anna Pycia
  “Logopeda” Monika Michael
  Studio Fryzjerskie “Bellezza”
  SKOK Jaworzno
  MCKiS Podłęże Aneta Szczyrzyca – warsztaty tworzenia biżuterii, klub taneczny
  MCKiS Centrum pomoc techniczna
  ART – COM
  Fabryka Talentów
  Komenda Miejska Policji
  Wakacje PL
  UGD Studio
  BUBIBUM
  MORIGAL
  Akademia TAMARIKI
  FRYZOLANDIA
  Wrzosowa CAFE
  Akademia Pana Kleksa
  Centrum Kształcenia Praktycznego
  Oriflame
  BHP – HT sp. z o. o.
  Żłobek dla dzieci “Malutkie Misie”
  Bar Kawowy “MALEŃKI”
  BIUROLAND
  Zespół Lecznictwa Otwartego sp. z o. o.
  PSS SPOŁEM
  Cukiernia JUMBO
  Africana Cafe
  Biblioteka Miejska
  K. S. Sparta Jaworzno
  Młodzieżowy Dom Kultury – plastycy, animatorzy, grupa PAKAMERA, TV MDK
  Apteka DAMIAN
  Pizzeria 2 – ka
  Al – Medica
  Przedszkole “Zaczarowany Domek”
  Stowarzyszenie Katolickie “Przyjaźń Jaworznicka”
  Muzeum Miejskie
  Państwowa Szkoła Muzyczna
  Nailed it!
  Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa
  Jaworznicki Klub Szachowy
  Ochotnicza Straż Pożarna Osiedle Stałe
  MPWiK
  Czary Mary Pstryk
  Grzegorz Stano

  Patroni medialni:
  MojeJaworzno.pl
  Puls Jaworzno
  EXTRA Jaworzno

  Zapraszamy do ogromnej galerii zdjęć: GALERIA ZDJĘĆ DZIEŃ DZIECKA JMM 2016