• Zapraszamy na wybory samorządowe

  Już w niedzielę 16 listopada wybierzemy prezydenta miasta oraz radnych do Rady Miejskiej. Nasze głosy są szansą na zmiany i dzięki udziałowi w wyborach, możemy przyczynić się do zdecydowania, jak będą wyglądać nasze małe ojczyzny. Wynik wyborów będzie miał duży wpływ na jakość życia wspólnoty miejskiej. Głosy obywateli są kwintesencją demokracji, sposobem rozliczenia polityków i wyrazem potrzeb mieszkańców – dlatego zachęcamy, by skorzystać z prawa głosu i 16 listopada pójść do lokalu wyborczego i postawić krzyżyk na swojego faworyta.

  Podczas wyborów będziemy mogli oddać 3 głosy w naszym mieście – na radnego miasta, radnego sejmiku województwa i prezydenta miasta.

  Czynne prawo wyborcze, czyli prawo do głosowania w wyborach samorządowych przysługuje obywatelom polskim, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 18 lat. Idąc do głosowania, ważne jest, by pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamożści wyborcy.

  Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7.00 do 21.00. Osoby niepełnosprawne, poza możliwością skorzystania z 10 lokali dostosowanych do ich potrzeb, mogą wybrać swoich włodarzy poprzez m. in.: głosowanie korespondencyjne, czy głosowanie przez pełnomocnika.

  Przypominamy też, że od zakończenia kampanii wyborczej, czyli piątku, godz. 24.00 do momentu zamknięcia wszystkich lokali wyborczych obowiązuje cisza wyborcza.

  Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych!