• okreg2-009

  Anna Wojkowska

  okreg2-009Pani Anna Wojkowska podkreśla, że najważniejsza w samorządzie jest współpraca. To dzięki niej można zgodnie działać na rzecz mieszkańców.

  Pani Anna Wojkowska ukończyła matematykę na Uniwersytecie Śląskim i obecnie jest dyrektorem Gimnazjum nr 5 w Jaworznie. Uwielbia podróżować i słuchać muzyki. Jej ulubionym gatunkiem muzycznym jest poezja śpiewana, bardzo lubi głos Michała Bajora. Jest miłośniczką książek Tess Geritsen, Katarzyny Grocholi, czy Barbary Rybałtowskiej. W wolnych chwilach uprawia nordic walking, a zimą wyjeżdża na narty.

  Jaworzno kocha za to, że jest miastem spokojnym i zielonym, a które jednocześnie stawia na intensywny swój rozwój. Podkreśla, że to tutaj ma możliwość własnego rozwoju zawodowego. Jest osobą, która nie dostrzega w Jaworznie rzeczy, które by ją szczególnie denerwowały, a miejscem, które wyjątkowo jej się podoba, jest Geosfera, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Poza tym wymienia również świetną infrastrukturę drogową, Bibliotekę, czy Rynek, jako to, czym nasze miasto może się pochwalić.

  Twierdzi, że Jaworzno powinno coraz intensywniej pozyskiwać przedsiębiorców, którzy mogliby zapewnić nowe miejsca pracy. Zauważa też potrzebę skupienia uwagi na Sosinie – widzi ogromy potencjał w tym miejscu, które po wyczyszczeniu i stworzeniu tam odpowiedniego zaplecza, mogłoby być naprawdę atrakcyjną przestrzenią do spędzania wolnego czasu. Przyszłość Jaworzna widzi w dalszym rozwoju na takim poziomie, na jakim odbywa się to w tej chwili. Marzy o tym, że to miasto będzie przyciągało ludzi do życia tutaj, dzięki tworzeniu miejsc pracy, czy miejsc do wypoczynku.
  Uważa, że powinno się postawić na organizowanie większej ilości zawodów rodzinnych w mieście, nie tylko w szkole, ponieważ sport to świetna okazja to tworzenia poczucia wspólnoty. Chwali ilość wydarzeń kulturalnych w Jaworznie.

  Liczy na ludzi, którzy konsekwentnie działają na rzecz miasta i prezydent Paweł Silbert, jest według niej kimś, kto tak właśnie pracuje. Zaznacza, że Rada Miejska powinna być przyjazna prezydentowi, ponieważ współpraca pomaga osiągać wyznaczone cele. Samorząd, to nie miejsce na polityczną walkę.

  W Stowarzyszeniu Jaworzno Moje Miasto jest już od dziesięciu lat. Najbardziej podoba jej się to, że współpracują w nim ludzie, niezależnie od partii politycznej. Uważa, że to ewenement, że tak różne środowiska współpracują z bezpartyjnym prezydentem i docenia tak sprawne wcielanie w życie wspólnych strategii i zgodne działanie na szczeblu miasta. Spotkania Stowarzyszenia są dla niej poza tym źródłem informacji na temat działalności samorządu w Jaworznie, ale także kierunków rozwoju miasta.