• okreg3-004

  Szymon Kozioł

  okreg3-004Pan Szymon Kozioł uważa, że ludzie w samorządzie powinni być tymi, którzy działają, po po efektach ich pracy ocenia się ich aktywność. Nie wystarczy samo mówienie o swoich planach, zamiarach i marzeniach.

  Pan Szymon Kozioł ma 54 lata i jest właścicielem rodzinnej firmy w Jaworznie. Interesuje się sportem, przede wszystkim żużlem i jest stałym bywalcem meczów żużlowych. Ponadto jego wielką pasją jest łowiectwo. Jest Prezesem Górniczego Koła Łowieckiego w Jaworznie. Jeździ na różne zawody w wiele rejonów Polski. To miłośnik strzelectwa sportowego. Niedawno brał udział w zawodach o puchar Prezesa Tauron Wydobycie. W wolnym czasie zajmuje się szkoleniem swojego psa myśliwskiego – wyżła niemieckiego.

  Od 30 lat mieszka w Jaworznie i bardzo podobają mu się zmiany, jakie dokonały się w naszym mieście.
  Jest człowiekiem, który nie dostrzega w Jaworznie wad i jest przeciwnikiem narzekania.
  Za jedno z największych osiągnięć Jaworzna, uważa powstanie Biblioteki oraz wybudowanie dróg. Wspomina czasy, kiedy ciężko było przez miasto przejechać i na szczęście ten problem został rozwiązany.

  Jedyną rzecz, którą wymienia, jako bezwzględnie konieczną do poprawy, jest opanowanie zaśmiecania miasta przez ludzi. Zwraca uwagę na występowanie w niektórych miejscach dzikich wysypisk i sam, prywatnie, stara się dbać o tereny, które nie powinny być zaśmiecane.

  Wymienia same zalety położenia Jaworzna pomiędzy Krakowem, a Katowicami, zauważa w tym punkcie duże możliwości rozwoju, możliwości rozbudowy.

  Ludzie w samorządzie powinni być dobrzy i wiedzieć, w jaki sposób najlepiej dążyć do celu. Uważa, że powinno się mniej mówić, a więcej robić.

  Jest nowym członkiem StowarzyszeniaJaworzno Moje Miasto. Z uznaniem patrzy na jego zaangażowanie w sprawy miasta i wie, że mieszkańcy doceniają pracę jego członków.