• pacholek011 Cus.tom

    Finał akcji “KNIT THE CITY”

    pacholek011 Cus.tomJuż 10 września o godzinie 17 przy ulicy Mickiewicza, nastąpi finał akcji „KNIT THE CITY”. Po kilku miesiącach intensywnej pracy nad dzierganiem ubrań dla elementów przestrzeni miejskiej, przyszedł czas na dotrzymanie słowa i przyozdobienie naszego Jaworzna w kolorowe sweterki i szaliczki.

    Organizatorzy przedsięwzięcia, Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie wraz z Galerią Sektor I oraz członkowie Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto przekonują, że projekt artystyczny „KNIT THE CITY”, to świetna okazja do integracji społecznej mieszkańców. Poza tym dzięki takiej akcji, każdy mieszkaniec może przyczynić się do upiększenia swojego miasta. Ubrane będą ławki, latarnie, czy drzewa, ale pomyślano również o szeregu słupków przy ulicy Mickiewicza. Pachołki będą służyły za modeli, którym mieszkańcy uszyją ubrania. Ta część projektu to konkurs, na najciekawiej przyozdobiony słupek. Jaworznianie aż do 10 września mogą rezerwować pachołki, które w nowych odzieniach zostaną sfotografowane i poddane pod głosowanie. Będzie ono trwało miesiąc, w formie internetowej, bądź smsowej. Aby wziąć udział w konkursie, należy nadesłać zgłoszenie na adres sektor.mlewandowska@gmail.com lub na adres portalu mojejaworzno@prokonto.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko oraz numer telefonu osoby startujące w konkursie. Technika jest dowolna, chodzi jedynie o to, by nie ingerując w element przestrzeni, czyli nie naruszając go, ciekawie go ozdobić. Wykorzystać można włóczki, materiały, wstążki i inne podobne materiały. Wygrać można aż 500 zł.
    Zapraszamy serdecznie do udziału w zabawie. Wrzesień, to świetna okazja do tego, by ocieplić miasto kolorami, dlatego zachęcamy do włączenia się w tę pozytywną akcję.