• 10 inwestycji na lata 2010-2014

  Dziesięć najważniejszych inwestycji na lata 2010-2014
  Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto i jego kandydata na prezydenta Pawła Silberta

   • Rynek Od.Nowa w sercu Jaworzna
    Inwestycja zrealizowana. Zmodernizowany plac przyciąga tłumy mieszkańców, zwłaszcza wieczorami, kiedy podziwiać można wszystkie elementy świetlne. Po wyprowadzenie samochodów, w okolicy rynku zapanowała przyjemna cisza.

   

   • Sala koncertowa w Osiedlu Stałym
    Inwestycja w trakcie realizacji.

   

   • Dostęp do szybkiego internetu w całym mieście
    Tak jak obiecaliśmy, zbudowaliśmy sieć teleinformatyczną pozwalającą na dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w peryferyjnych osiedlach. Cała inwestycja kosztowała prawie 11 mln zł. Siedemdziesiąt procent tej kwoty przekazała Unia Europejska.

   

   • Miasto rowerów – ścieżki łączące dzielnice
    Przy każdej nowobudowanej drodze powstaje specjalna, bezpieczna trasa dla rowerzystów. To pierwsze kilometry ścieżek, które w niedalekiej przyszłości połączą wszystkie dzielnice.

   

   • Droga Współpracy Regionalnej do Węzła Jeleń
    Jej wybudowanie całkowicie zmieniło wizerunek południowej części miasta. Usprawniła dojazd do Jelenia, ale także dała szansę na zagospodarowanie dziesiątków hektarów terenów inwestycyjnych.

   

   • Sto kilometrów kanalizacji
    Nakładem ponad 120 mln zł w południowych dzielnicach Jaworzna realizowany jest największy w historii miasta projekt kanalizacyjny. W tym projekcie również wspiera nas UE – daje 65 mln zł. Kanalizację doceniają jaworznianie – już ponad 70 proc. mieszkańców Ciężkowic, Pieczysk, Szczakowej i Długoszyna zadeklarowało chęć przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej.

   

   • Lepsze drogi – czas na gruntówki
    Zgodnie z obietnicą ruszyliśmy z programem modernizacji dróg gruntowych. W 2013 roku wyasfaltowano 15 kilometrów gruntówek. Decyzję o tym, które drogi remontować w pierwszej kolejności oddaliśmy w ręce jaworznian.

   

   • Kolejne boiska i place zabaw dla dzielnic
    Ruszyliśmy z programem rewitalizacji Parku im. Lotników Polskich na Os. Stałym. W pierwszej fazie projektu powstanie tam nowy, bezpieczny plac zabaw. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 zaplanowaliśmy, a później wykonaliśmy Park przy ul. Matejki. Kolejne place zabaw i boiska powstaną w 2014 roku w ramach realizacji zadań zgłoszonych i wybranych przez jaworznian w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego.

   

   • Północna i południowa obwodnica miasta
    W trakcie realizacji

   

  • Ośrodek Geosfera w kamieniołomie Sodowa Góra
   Do użytku oddany zostanie w połowie 2014 roku, ale już dziś jest chętnie wybierany na miejsce spacerów. Jaworznianie podglądają tym samym realizowane prace – budowę ścieżek dydaktycznych, pawilony riplemerków, miejsc do wypoczynków czy też ogrodu sensorycznego. W przyszłym roku w Geosferze stanie 12 figur triasowych dinozaurów. Miejsce to ma szansę stać się wyjątkową atrakcją dla osób szukających ciekawego miejsca do wypoczynku i geoturystyki ze Śląska, Zagłębia i Małopolski.