Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sobótki rozpaliły serca

.Pomysł powrotu do tradycji palenia sobótek na jaworznickich pagórkach, znalazł w poniedziałek 9 czerwca wielu zwolenników. Nasi członkowie świetnie poradzili sobie ze zorganizowaniem spotkań na Górze Bielany, Równej Górce, Sadowej Górze, Celinowej Górce, Biskupiej Górze i na Górze Wielkanoc. 

Ogromne stosy chrustu podpalone w okolicach godziny 20 rozgrzały twarze i serca przybyłych mieszkańców.

Nasze jaworznickie sobótki swym śpiewem ubarwili harcerze, ale i Zespół Śpiewaczy „Byczynianki” na Biskupiej Górze. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród mieszkańców słychać było głosy, wyrażające zadowolenie, bo takie wydarzenie to świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu wśród naszej rodzimej przyrody. Ogniska zostały uwiecznione na zdjęciach, również tych zrobionych z góry, przez Pana Andrzeja Gontarza (kliknij, by zobaczyć galerię na Facebooku) . Mamy nadzieję, że ten zwyczaj z każdym rokiem, będzie przyciągał coraz większe rzesze chętnych do świętowania, a nasze sobótki będą sięgały coraz wyżej.

Koordynatorami poszczególnych watr byli: Tomasz Tosza, Janusz Papuga, Anna Lichota, Marcin Tosza, Dawid Domagalski i Grzegorz Olesiak 

Zdjęcia Sobótek od góry: Ciężkowice, Byczyna, Jeleń, Warpie, Bory i Skałka. 

 Więcej zdjęć z Sobótek w GALERII (kliknij tutaj)

.

Ciężkowice - Góra Wielkanoc

 

 

.

Byczyna - Biskupia Góra

 

 

.

Jeleń - Celinowa Górka

 

 

.

Warpie - Sodowa Góra

 

 

.

Bory - Góra Bielany

 

 

.

Skałka - Równa Górka