Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Atrakcji było co niemiara!

dzdzjmm14Dzień Dziecka zorganizowany przez Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto na jaworznickim rynku już za nami. Ale chyba każdy zapamięta go bardzo dobrze, bo takiego wydarzenia w tym miejscu jeszcze nie było. Dopisała pogoda, humory, ale i mieszkańcy, którzy tłumnie przybyli, by wspólnie z dziećmi świętować ten dzień. Jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy w tym swój udział.

A atrakcji było co niemiara – już dorosły widział ogrom przygotowanych niespodzianek, a co dopiero dzieci, dla których wszystko wydaje się jeszcze większe. Nie dziwi teraz długość imprezy – pięć godzin pozwoliło odwiedzić niemal każde stoisko zabawowe, czy edukacyjne. Przechadzając się Rynkiem, widzieliśmy ogromne kolejki dzieci do malujących twarze, czy robiących ciekawe fryzury, tłumy zapalonych artystów, przelewających swoje arcydzieła kreślone kredą, czy to wprost na płytę Rynku, czy na sztalugi. Można było poznać ciekawe techniki rękodzieła, jak plecenie koszyczków ze zwiniętych w rurki papierków, czy lepienie z masy solnej. Swoich sił można było spróbować w rozmaitych grach planszowych, a nawet w grze na prawdziwych instrumentach – perkusji, czy klawiszach. Te stoiska wywołały furorę – okazało się, że w Jaworznie mamy mnóstwo świetnych, młodych muzyków. Również kącik gier planszowych cieszył się wielkim zainteresowaniem – zapewne niejedno dziecko zaraziło się miłością do planszówek, co jest obecnie bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, do tego bardzo rozwijającą i wciągającą.
Pod biblioteką widzieliśmy kącik budowniczego – z jednej strony konstruowano z klocków lego, a z drugiej strony z kolorowych patyczków. W oczy rzucały się też takie ciekawostki, jak stół do rysowania piaskiem, kącik naukowy, czy stoisko, w którym można było zbadać pluszowe misie.
Wszędzie sypały się cukierki, lizaki, była nawet okazja zjeść darmową pizzę, watę cukrową, czy dostać darmowego loda z cukierni Jumbo. Czyli to, co dzieci uwielbiają.
Świętowali z nami także superbohaterowie – Spiderman i Batman, cieszący się nie lada zainteresowaniem dzieci i fotoreporterów, a także Shrek i Myszka Miki, wesoło stąpające pomiędzy ludźmi.
Na samym środku płyty Rynku zaskakiwały nas wielkie bańki mydlane, które dzieciom bardzo się podobały i wywoływały uśmiech na ich twarzach.
W międzyczasie na mini scenie ciągle coś się działo – to tańczenie bokwy i zumby, to czytanie wierszyków dla dzieci przez pracowników biblioteki i członków Stowarzyszenia JMM, ale i masa różnych konkursów.
Ten dzień pokazał, że nasz Rynek świetnie może służyć mieszkańcom. Nie tylko na co dzień, ale również w takich dniach jak ten, gdzie gromadzi tłumy ludzi, chcących wspólnie spędzać czas w swoim mieście. Atmosfera kipiała życzliwością, optymizmem, serdecznością, i trudno było spotkać kogoś niezadowolonego.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko organizatorów – Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, gdzie członkowie i sympatycy z wielkim zaangażowaniem towarzyszyli mieszkańcom w zabawie. Wszyscy zaciekle dmuchali baloniki, które potem rozdawali dzieciom, bez przerwy oblegającym stanowisko. Dzieci najbardziej cieszyły te nadmuchane przez samego prezydenta Pawła Silberta :)
Po takim dniu z pewnością można powiedzieć, że Jaworzno to miasto, w którym chce się żyć.

 

Dziękujemy za wspólną zabawę i nowe inspiracje na spędzanie czasu z dziećmi jakie zaczerpnęliśmy od naszych partnerów..

A byli nimi:

My Day, Dj Martin i Dj Jaro, Salon Dotyk Piękna, Fitness Szok, KrisFit, Miejska Biblioteka Publiczna, AlMedica, Apteka Damian, Fabryka Talentów, Helemele, Przedszkole Zaczarowany domek, Młodzieżowy Dom Kultury, Akademia Pana Kleksa, Sklep Mgła, Pracownia Talentów, Jaworznicki Klub Szachowy, Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, Fryzolandia, Dziecięce Fatałaszki, OSP Dąbrowa Narodowa, Pizzeria 2-ka, Planeta 2 G, 400STU, Europartner, Centrum Promocji Zdrowia, ZLO Jaworzno,  Fi&Fu, Jumbo i inni
 
Specjalne podziękowania dla prowadzącego imprezę Pana Grzegorza Stano oraz wolontariuszy!!!
 
Stowarzyszenie JMM, organizator Dnia dziecka na jaworznickich rynku

ZAPRASZAMY DO GALERII