Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cały Rynek rozśpiewany!

.Niedziela na jaworznickim Rynku obfitowała w przepiękne dźwięki muzyki, której wykonawcami byli tego dnia sami mieszkańcy. Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zaprosiło jaworznian, by wspólnie, w przyjaznej atmosferze nauczyć się piosenki zadedykowanej przez artystów właśnie stowarzyszeniu.

Pokrzepiające i optymistyczne słowa utworu, napisane przez Aleksandra Turę, rozbudziły w nas chęć do wspólnego działania i cieszenia się tym, że żyjemy własnie tutaj, w Jaworznie. Wesoła muzyka Romana Jońcy i Basi Janygi rozbujała cały Rynek, ktory na dwie godziny zamienił się w ogromną scenę.

Po wytrwałych próbach, już każdy tekst znał na pamięć i tak przygotowani jaworznianie, wzięli udział w kręceniu teledysku do songu o nich samych. W przerwach między próbami można było napić sie herbaty, porozmawiać z członkami Stowarzyszenia i z prezydentem Pawłem Silbertem oraz jego zastępcami, a na najmłodszych czekały atrakcje w postaci dmuchańców, kolorowanek, czy malowania twarzy.

Ludzie, którzy kochają pracę na rzecz swojego miasta, zachęcali przybyłych, do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich, na kandydata Pawła Silberta.

Tak śpiewająca niedziela pozostanie w głowach wielu z nas, a słowa i melodia piosenki "Jaworzno moje miasto - bądźmy razem" - będą nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas.