Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mieszkańcy!

pawel silbertW niedzielę zadecydujecie Państwo kto będzie prezydentem Jaworzna przez najbliższe cztery lata. Moją pracę i jej efekty zdążyliście już Państwo poznać. Od samego początku moją ambicją było zapewnienie Jaworznianom miasta bezpiecznego, skutecznie wykorzystującego środki z UE i otwartego na innowacyjne rozwiązania. Nie zrealizowaliśmy żadnych szalonych pomysłów, nie ulegliśmy presji likwidacji szkół, miastem nie wstrząsają afery. Rozsądnie inwestowaliśmy i możemy być dumni z tego jak rozwinęło się nasze miasto. Dostrzegają to także nasi sąsiedzi. Osiągnęliśmy to mając stabilną sytuację finansową. Potrzeb i pomysłów na dalszy rozwój miasta jest wiele. Gwarantuję dalszy bezpieczny rozwój miasta.


Proszę o poparcie w drugiej turze wyborów.
Paweł Silbert

Nauczyciele również popierają Pawła Silberta

Oficjalne stanowisko Bogumiły Wacławek - Wiceprzewodniczącej i Rzecznik Solidarności Oświatowej w Jaworznie:

SOLIDARNOŚĆ OŚWIATOWA popiera kandydaturę Pawła Silberta! Dzisiaj byliśmy razem, rozmawialiśmy, więc mam prawo tak napisać... Jesteśmy zgodni co do oddania głosu na obecnego prezydenta!
Doceniamy, że w naszym mieście nie zwolniono żadnego nauczyciela. Nie szukano oszczędności kosztem redukcji etatów nauczycielskich!
Zagłosujemy na Pawła Silberta razem z naszymi rodzinami i znajomymi.

30 LISTOPADA BĘDZIEMY RAZEM!
Z poważaniem Bogumiła Wacławek.

Doceniają pracę Pawła Silberta

dudaW drugiej turze wyborów poparcia prezydentowi Silbertowi udzielili przedstawiciele różnych środowisk, w tym znani i cenieni jaworznianie.

Przede wszystkim dialog i współpraca
Piotr Duda,
przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”
Jaworzno jest dla mnie szczególnym miastem. Kilkanaście lat mojej pracy zawodowej związane jest właśnie z Jaworznem. Tu poznałem wielu wspaniałych ludzi, m.in. Pawła Silberta, który od 12 sprawuje urząd  prezydenta Jaworzna. Jest to człowiek, który nie tylko zmienił wizualne oblicze miasta, ale również postawił na uczciwość i przejrzystość swojej pracy. Stroni od konfliktów, jest daleki od osądzania innych, a jego sposób zarządzania dowodzi, iż racjonalną dyskusją i merytorycznymi argumentami można szukać rozwiązań w ważnych dla miasta kwestiach. Aby Jaworzno mogło nadal prężnie się rozwijać, musi być kierowane przez właściwego człowieka -Paweł Silbert jest nim ponad wszelką wątpliwość.

Cały Rynek rozśpiewany!

jmmrynekpios 3Niedziela na jaworznickim Rynku obfitowała w przepiękne dźwięki muzyki, której wykonawcami byli tego dnia sami mieszkańcy. Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto zaprosiło jaworznian, by wspólnie, w przyjaznej atmosferze nauczyć się piosenki zadedykowanej przez artystów właśnie stowarzyszeniu.

Prezydent Silbert dla gazety Extra

extra- Liczę się z tym, że moi polityczni przeciwnicy sięgną w najbliższych dniach po najbardziej plugawe narzędzia, aby próbować obrzydzić mnie mieszkańcom. Doświadczyłem już pomówień i fałszywych oskarżeń. Obawiam się, że ogarnęła ich tak ogromna żądza zdobycia władzy w mieście, że nie cofną się przed nawet najpodlejszymi insynuacjami na mój temat. Były propozycje, aby odpowiedzieć podobnie. Odmówiłem. Brzydzę się takich metod. Dla mnie najważniejsze jest dobro mieszkańców i miasta, dlatego pokazuję pomysły na jego dalszy rozwój, a nie tracę czasu na wymyślanie „haków” na mojego konkurenta – mówi Prezydent Miasta Paweł Silbert w rozmowie z Tomaszem Pstruchą.

Zaśpiewajmy razem na Rynku

."Jaworzno moje miasto - bądźmy razem" to piosenka, która powstała we współpracy autora tekstu Aleksandra Tury z kompozytorskim duetem Basią Janygą i Romanem Jońcą. Piosenka ma charakter songu poświęconego miastu, w którym żyjemy, toteż nie jest niespodzianką jej tytuł.

Mieszkańcy zadecydowali

Znamy wstępne wyniki wyborów - mieszkańcy oczekują współpracy w Radzie Miejskiej i realizacji Umowy Wyborczej JMM i PiS.  Te wybory dotyczyły codziennych i bliskich wszystkim spraw. Mieszkańcy swoim wyborem zakończyli definitywnie konflikt trwający od ponad roku w Radzie Miejskiej. Ugrupowania popierające Prezydenta Silberta zdobyły zdecydowaną większość – 14 do 9 mandatów. Co prawda konieczna jest druga tura w wyborach prezydenckich, ale po agresywnej kampanii oponentów, 46 proc. osiągnięte przez prezydenta Silberta jest bardzo dobrym wynikiem. Ponad 20 procent  wyższym niż poparcie jakie ma kandydat Platformy Obywatelskiej.